Day_Book.png

От уже 54 роки відзначають Міжнародний  день дитячої книги. Читають же дітям книжки — століттями, розповідають казки — тисячоліттями. Дитяча книжка — явище справді непроминальне. Навіть за часів наскрізної цифровізації відмовитися від друкованих книжок для дітей не наважується ніхто.

Пригадуєте свою першу книжку? Цікаво, що тоді, в дитинстві, не виникає думок про те, звідки та як з’явилася на світ ця книжка. Та й досі не всі дорослі розуміють цього процесу.

Катерина Гончар, авторка мультика про Чарівника книжок, точно знає, як створюють книжки. Тож ділиться цікавою таємницею з дітьми:

quotes.pngКатерина Гончар: Оскільки я закінчувала спеціалізацію «Видавнича справа та редагування» в Інституті журналістики, я добре розумію, які етапи створення книжки існують. Мені завжди хотілось, щоб ця справа жила та процвітала, але це можливо, тільки якщо ми будемо підтримувати інтерес до книги серед наступних поколінь. А як привернути увагу дітей до видавничої справи? Правильно, зробити мультик. І якщо після перегляду моєї роботи хоча б одна дитина зацікавиться книжками як професією, можна вважати, що місія виконана.

УОВЦ «Оріон» теж пропонує четвертокласникам стати чарівниками та чарівницями книжок. Зі сторінок підручника з читання Олександри Савченко та Ірини Красуцької можна не тільки подивитися мультфільм, а й прочитати ще багато начаклованих історій дитячих письменниць та письменників.

COVER Chitanka 4kl avor 3   4 kl Ukr mova part2 20

У Міжнародний день дитячої книги ми дякуємо всім письмовцям, ілюстраторам, редакторам, коректорам, верстальникам, дизайнерам, видавцям і поліграфістам за вашу творчість, яка стає казкою для дітей!

 

csm_Poster_2021_94a3d9b183.pngКоли ми ділимося словами, наші голоси

стають музикою майбутнього,

миру, радості й дружби,

мелодією

надії (Маргарита Енґл).

Щороку за ініціативи Міжнародної ради з дитячої книги (ІВВІ) обирають письменників та ілюстраторів, які створюють текстове й візуальне послання до дітей. Цього року провідною темою Дня дитячої книги стала «Музика слів». Повідомлення створила кубинсько-американська поетка Маргарита Енґл, а постер — бразильський художник Рожер Мелло.