мандрівка до Літньої школи

Чим вражали та вражалися в Скадовську під час Літньої школи «Освітні ініціативи» Зоя Хитра та Вікторія Молочко.

Літнє перезавантаження. Відпочинок після навчального року потрібен не лише дітям, а й освітянам. Уже вп'яте станцією відновлення творчого живлення став Скадовськ зі своєю Літньою школою «Освітні ініціативи» – 2021. Цього року наживо!

Litnya schkola Skadovsk 2021

Дискусійний майданчик Літньої школи збирає вчителів, керівників освітніх закладів, експертів і науковців для підвищення професійної компетентності. На базі Опорного закладу «Академічний ліцей» з 1 по 5 червня тривали фахові обговорення, обмінювання досвідом, майстер-класи. Однією з можливостей цієї події є живе спілкування педагогів-практиків з авторами підручників для НУШ. Долучилися й наша авторка навчально-методичного комплексу, зокрема підручників, з курсу «Я досліджую світ» Зоя Хитра та провідна редакторка УОВЦ «Оріон» Вікторія Молочко.

П'ять херсонських днів були насичені тренінгами, дискусійними майданчиками, іграми та майстер-класами. Учасники відзначають актуальність і практичну спрямованість тематики цих заходів. Зоя Хитра мала лекцію про навчально-методичне забезпечення інтегрованого курсу «Я досліджую світ».

Редакторка УОВЦ «Оріон» Вікторія Молочко, як завжди, захоплювала освітянську аудиторію ігровими технологіями навчання. З навчально-методичним комплектом «Я досліджую світ» інтегрувати гру в пізнавальний процес легко. Альбом з дизайну й технологій надає чимало ідей для творчої діяльності на уроках, підручник вдало її поєднує з новою інформацією, а зошит закріплює набуті знання та навички.

YDS 4 class COVER P1     YDS 4 class COVER P2     thumb_YDS_metod_1_class_COVER.jpg     thumb_0040_Rob_zoshyt_Ia_doslidzhuiu_svit_Gruschynska_1kl_ch1.jpg

thumb_2020_1kl_Rob_zoshyt_YDS_COVER_2.jpg     thumb_0032_Albom_Ia_prykrashaiu_svit_Zinevych_1kl.jpg      albom_YDS.jpg

Під час заходів Смарагдового міста майстрів Вікторія проводила майстер-клас із мандалоплетіння для 170 учасників Літньої школи. Креативні практики навіює саме робота з атласами та контурними картами «Я досліджую світ» для 1-2, 3 і 4 класів, «Природознавство. 3-4 клас». Вікторія Молочко вміло матеріалізує карти й ілюстрації за допомогою пластиліну, картону, яблука, фарб та руханок. Щоб переглянути кілька майстер-класів, які можуть зацікавити дітей вивченням Сонячної системи (створивши її макет із пластиліну), дослідженням Землі (створивши глобус своїми руками), заохотити школярів пізнаванням України (зліпивши її карту з солоного тіста), ласкаво просимо на YouTube-канал УОВЦ «Оріон».

Ще один майстер-клас перетворив учителів початкових класів на творців-картографів: учасниці та учасники малювали вітражі карти світу та під творчим супроводом дізналися, як реалізувати зміст освітньої галузі в «Технології і дизайн».

atlas_YDS-1_2.jpg   3_kl_Atlas_priroda.jpg    atlas_YDS-4.png

Відпочинок чи навчання? У Літній школі складно розмежувати. Ми лиш переконані, що подібні науково-творчі фестивалі допомагають засвоїти нові ідеї сучасної освіти в умовах реформування. Адже навчання перестає бути складним алгоритмом здобування знань. Нині це формування досвіду під супровід незабутніх емоцій і захопливих відкриттів.

УОВЦ «Оріон» дякує «Херсонській академії неперервної освіти», Запорізькому обласному інституту післядипломної педагогічної освіти, «Академічному ліцею» Скадовської міської ради за гостинність, феєрверк емоцій і творче натхнення для українських освітян. Ми завжди раді спілкуванню з учителями за будь-яких форматів!