Світлої пам’яті великої книжниці і читачки, натхненниці і мрійниці Олександри Яківни Савченко...

Минулого тижня, 4 листопада 2021 року, відбулись Перші всеукраїнські педагогічні читання пам’яті Олександри Яківни Савченко. На зустрічі об'єднались педагоги, вчителі, викладачі, науковці, студенти, щоб висловитися у світлу пам'ять неймовірно чуйної людини, творчої та непересічної особистості... 

Читайте виступ головної редакторки УОВЦ «Оріон» Ірини Володимирівни Красуцької на конференції.

Дорогі і натхненні, юні і дорослі, читайлики і читайлочки!

Якщо Ви читаєте цей текст, то це означає, що мрія однієї  прекрасної Людини — Олександри Яківни Савченко — збулася. Бо все своє життя вона мріяла про те, щоб виховувати і формувати покоління людей освічених і начитаних. Таких, які вміють вчитися і думати, прагнуть вдумливо читати і розуміти прочитане, намагаються зробити цей світ кращим, емоційнішим, добрішим. І не лише мріяла… Все своє життя вона втілювала цю свою мрію про покоління справжніх читачів і читачок у життя.  

Напевно, кожен з нас замислюється над тим, як зробити своє життя успішним і щасливим. Відповіді — у підручниках і посібниках, програмах і статтях Олександри Яківни Савченко. Бо основна їхня ідея: успішні і щасливі люди вміють думати! Думати самостійно і приймати рішення. Але, погодьтеся, що вмінню думати теж потрібно навчати. І багато поколінь українців училося думати разом із цими підручниками. Олександра Яківна була переконана: кожен урок у школі має стати уроком мислення. Освіта сучасного й майбутнього, це не тільки знання, а й розуміння! І вона, глибоко замислюючись над кожним твором і кожним реченням, закладала цей філософський зміст у кожну сторінку того, що створювалося для учнів, школи і вчителів.

Перегорнемо знайомі сторінки підручників літературного читання: і ми побачимо, як вони змінюються разом із часом, разом із країною, її суспільством; як стають більш відкритими й емоційними.

Кожен твір авторка запрошує обговорити. Глибоко продумана система запитань і завдань дає можливість кожній маленькій особистості висловити свою власну думку, погодитися чи не погодитися з автором. І перше запитання, як правило: чи сподобалося тобі прочитане?

Це, на нашу думку, найцінніше, чому навчає нас Олександра Яківна: висловлювати власну думку! Саме так формуються навички вдумливого читання, розвивається критичне мислення, плекається успішна й щаслива особистість.

Пригадаємо поширений вислів: «Ми зроблені з тих книжок, які прочитали в дитинстві» і замислимося: з яких книжок зроблені ви? А з яких буде зроблена ваша дитина? Взагалі, що читає ваша дитина? І яке місце книжки в її житті?
І переконані: серед книжок, з яких зроблені українці, є і будуть підручники Олександри Яківни Савченко. Бо вона вчила, вчить і буде вчити українців й українок читати! Читати вдумливо і дружньо!  А також думати, діяти, мріяти і толерантно обговорювати те, що нас хвилює, а також усвідомлювати, що в нашому житті так багато залежить саме від нас.
Дякуємо, дорога Олександро Яківно, за ці уроки справжнього читання… Вони освітлюють нам майбутнє і дарують віру і надію…

Переглянути програму Перших всеукраїнських педагогічних читань пам'яті О.Я. Савченко можна на сайті УОВЦ «Оріон» за посиланням: https://www.orioncentr.com.ua/news/177-pershi-vseukrainski-pedahohichni-chytannia-pam-yati-o-ya-savchenko

 Chytannia IV      Педагогічні читання. О. Савченкоо. Видавництво №Оріон"       

Підручники з читання та робочі зошити для 2, 3 та 4 класу авторки Олександри Савченко сучасні за своїм наповненням, текстами, водночас глибокі за методикою...

Переглядайте відеозустріч головної редакторки УОВЦ «Оріон» «Робота з підручником Українська мова та ЧИТАННЯ 2 частина. 4 клас» за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=t28NegzzSyE

Дякуємо Олександрі Яківні за глибокі підручники, які ми створили разом. Дякуємо за всі підручники, за якими вчилися читати юні працівники Оріону!