Мотивувати учнів досліджувати світ можна через ігри й арт-практики. Редакторки УОВЦ «Оріон» довели це під час онлайн-зустрічі з учителями Херсонщини.

Онлайн-консультація для педагогів Херсонщини радше нагадувала майстер-клас. Провідна редакторка УОВЦ «Оріон» Вікторія Молочко та головна редакторка Ірина Красуцька показали, як черпати ідеї зі сторінок атласів «Я досліджую світ» та альбомів «Я прикрашаю світ», «Моя творча праця».

Херсон вебінар

Вікторія Молочко, редакторка картографічних видань і кандидатка географічних наук, поділилася з учителями ігровими прийомами, арт-практиками, методикою створення квестів для мотивації учнів досліджувати світ. Неочікувані методи можуть включити дітей в цікавий процес подорожі та пізнання. Вчителів зацікавили продемонстровані ігри. Їх можна застосовувати й на уроках «Я досліджую світ», і під час групи подовженого дня, в літніх та зимових таборах.

Ідеї творчих ігор прийшли до Вікторії під час роботи з атласами та контурними картами для 1-3 класів «Я досліджую світ», «Природознавство. 3-4 клас». Вона вміло матеріалізує карти й ілюстрації за допомогою пластиліну, картону, яблука, фарб та руханок.

 Під час онлайнового майстер-класу вчителі Херсонщини ознайомилися з такими ігровими методиками:

  • ігри-руханки «Пінгвін», «Орел», «Кішка» — вправи для зміцнення здоров’я, які можна виконувати навіть за партами;
  • ігри «Сумо», «Пато», «Родео», «Дракон» — на вивчення держав, культур, звичаї народів світу;
  • досліди з природними матеріалами «Вода і монетка», «Солоні та прісні озера» ;
  • ігри з розвитку емоційної сфери молодших школярів «Добрі слова», «Кнопка радості», «Ураган», «Камінець в черевику»;
  • арт-практики «Родина-рослина», «Розфарбуй своє серце», «Замок, де живуть страхи», «Казанок гарного настрою».
Протягом карантину пройшла серія онлайн-консультацій із видавництвом «Оріон». Учителі Херсонщини зустрічалися з Наталією Листопад, авторкою підручників з математики для початкової школи. Учасники інших консультацій дізналися про особливості підручника «Українська мова та читання» для 3 класу (авторки першої частини — Катерина Пономарьова, Любов Гайова, другої — Олександра Савченко), відкрили для себе тонкощі роботи з картографічними матеріалами в початковій школі на прикладі атласів «Я досліджую світ» для 1-2 та 3 класів.

Ользі Стребній дякуємо за можливість онлайн-консультацій, позитивні відгуки та світлини.

Дякуємо всім за щастя живого, зацікавленого, щирого (хоча й онлайн) спілкування!